Charytatywny grudzień

Grudzień już nierozłącznie kojarzony jest przez wszystkich jako czas świątecznej magii i bliskości z rodziną. Nie da się jednak ukryć, że jednym z najmocniej wyczekiwanych momentów Bożego Narodzenia jest wzajemne obdarowanie się prezentami. W tym roku uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego postanowili przybliżyć tę niepowtarzalną aurę tym, którym na co dzień najbardziej brakuje środków niezbędnych do przeżycia.

16 i 17 grudnia 2015 roku Samorząd Uczniowski oraz grono nauczycieli zorganizowali Świąteczny Koncert Charytatywny. Wydarzenie miało miejsce w szkolnej auli w godzinach wieczornych. W nastrojowych piosenkach swoje popisy muzyczne prezentowało około 50 uczniów. Największym zainteresowaniem jednak cieszyły się popisy wokalne wielu nauczycieli i pracowników szkoły. Ogółem, wykonanych zostało wiele znanych utworów, takich jak Thank God It’s Christmas czy Mary, Did You Know?

Drugim punktem charytatywnego programu stała się zorganizowana przez Samorząd licytacja. Na aukcję wystawiono znane w szkole, szczególne przedmioty. Można było zdobyć na przykład metalowy dzwonek dyrektora Stanisława Pietrasa czy zestaw notatek historycznych profesora Józefa Jaworskiego. Największą jednak cenę osiągnęło zdjęcie państwa Kosów, najbardziej znanych polonistów V LO, bowiem klasa I B zdecydowała się przeznaczyć aż 465 złotych na jego zakup. W samej licytacji wzięło udział około 100 osób, reprezentantów wszystkich klas.Warto zaznaczyć, że uczniowie zajęli się zarówno poprowadzeniem aukcji, jak i późniejszymi rozliczeniami.

Jako ostatni już punkt grudniowej akcji, Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród uczniów zbiórkę pieniędzy do puszek.

Ogółem zebrano prawie 11 tysięcy złotych ze wszystkich charytatywnych wydarzeń tego miesiąca.

Dochód otrzymany podczas wszystkich trzech wydarzeń w całości przeznaczony został na działalność hospicjów Alma Spei i św. Łazarza.dzwonek