Noc Filmowa

Wielu artystów na kartach historii udowodniło, że sztuka potrafi objawiać się pod wieloma postaciami. Niestety, w przestrzeni szkolnej często zawęża się ją do malarstwa, literatury i rzeźby. Myślę jednak, że istnieje jeszcze wiele dziedzin, które moglibyśmy zmieścić w obszernym znaczeniu tego terminu. Jedną z nich jest sztuka filmowa, dziś bardzo popularna również poprzez swoje walory rozrywkowe.

18.03 Samorząd Uczniowski V LO, chcąc pobudzić zainteresowanie owym filarem obecnej kultury popularnej, zorganizował szkolną noc filmową. Wydarzenie rozpoczęło się około godziny 20:15. Zdecydowano aby zróżnicować repertuar , toteż uczniowie mieli okazję zobaczyć zarówno doskonałe dramaty, thrillery  jak i lekkie komedie. Wszystkie filmy musiały jednak zdobyć szerokie uznanie i zainteresowanie w świecie.

Pełny repertuar przedstawiał się następująco:

• Stulatek
  • Śniadanie u Tiffany’ego
  • Podziemny krąg
  • Lśnienie
  • Kac Vegas
  • Sherlock Holmes
  • Spirited Away
  • Amelia

W wydarzeniu wzięło udział około 170 uczniów ze wszystkich klas. Nad bezpieczeństwem uczestników przez całą noc czuwała grupa wyznaczonych nauczycieli. Całość zakończyła się rano następnego dnia.