Spotkanie K5

Rywalizacja międzyszkolna może być rzeczą niezwykle motywującą i rozwijającą. Często to właśnie ona popycha uczniów do wspinania się na wyżyny swoich umiejętności i pogłębiania talentów. Jeżeli tylko prowadzimy ją na zdrowych zasadach, staje się ubogacającym doświadczeniem dla wszystkich rywalizujących. Są jednak chwile, w których lepszą alternatywą staje się współpraca. Z takiego założenia wyszli uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego – organizatorzy spotkania K5, w którym Samorząd Uczniowski V LO postanowił wziąć udział.

Wydarzenie miało miejsce 9.02.2016 w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Wzięli w nim udział członkowie najbardziej prestiżowych krakowskich liceów:

I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego

V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego

VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

Podczas spotkania prowadzone były rozmowy na temat sposobów usprawnienia działania administracji szkolnej i roli samorządu uczniowskiego.