Turniej noworoczny

14 stycznia 2016 nikt nie myślał już o ocenach śródrocznych – ciała i dusze wszystkich znajdowały się gdzieś wysoko pod sufitem hali Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Długo wyczekiwany turniej w końcu odbył się i to w pełnej okazałości. Wspólne działania samorządów zmagających się szkół – pierwszego liceum i piątego Zakładu – trwały już od listopada. Nikt nie mówił o niczym innym od szczęśliwego momentu zakończenia klasyfikacji, co miało miejsce kilka dni wcześniej. O godzinie dwunastej wszystko się zaczęło.

Widowisko zainaugurowali koszykarze. Błękitni Zakładnicy stanęli na parkiecie naprzeciw białych Nowodworczyków. Nie dziwi fakt, że już od pierwszych minut rozpoczęła się również rywalizacja pomiędzy kibicami – wszyscy byli pochłonięci jak najgłośniejszym wykrzykiwaniem przygotowanych zaśpiewek, co okazało się niemniej ciekawe niż sportowa rywalizacja. Od początku lepiej radzili sobie koszykarze Nowodworka. Najciekawsza okazała się czwarta kwarta, gdy „nasi” zbliżyli się na dwa punkty, jednak mecz i tak zakończył się kilkupunktową porażką.

Przyszła pora na przerwę sportową. Podczas, gdy montowano słupki do zawieszenia siatki, podziwialiśmy popisy cheerleaderek z obu szkół. Nasza drużyna do tego stopnia zwracała uwagę otoczenia swoim programem i przygotowaniem, że technicy przez około 4 minuty zajmowali się zaczepieniem siatki na słupku przeciwstawnym. Warto dodać, że czynność ta na ogół zajmuje około 5 sekund…

10275423_893862777394770_8852195655673657716_o

Następnie rozpoczęła się druga faza wydarzenia, albowiem przyszedł czas na mecz siatkówki. Gdy cheerleaderki opuściły ostatecznie parkiet i obsługa uporała się z siatką, zawodnicy wkroczyli na parkiet i rozpoczęli rozgrzewkę – wydaje się monotonną, lecz nierozłączną część każdego meczu siatkarskiego. Jednak to oczekiwanie rozbudziło ponownie chęć do prowadzenia głośnego dopingu. Kilka chwil później nastąpiło powitanie obu drużyn i mecz rozpoczął się. Mimo kilku błędów własnych, nasi od razu złapali prowadzenie, i dotrzymali bezpieczny wynik, wygrywając pierwszą partię do 19. Z kolei to, co działo się w drugiej nie przypominało już wyrównanego meczu siatkówki. Na początku przygnębiające dla Nowodworczyków musiały być dwa asy serwisowe rozgrywającej; biali posypali się i set, a co za tym idzie i mecz, skończył się miażdżącym wynikiem 25:13. Porażka koszykarzy odeszła w niwecz i euforia zapanowała na Zakładowym sektorze trybun. Po wszystkim organizatorzy złożyli podziękowania, a publiczność powoli opuściła halę.

12540618_893861840728197_340851907147880239_n

Należy na koniec zwrócić uwagę na profesjonalizm w przygotowaniu turnieju. Mecze sędziowali zawodowi arbitrzy ogólnopolskich federacji sportowych (PZPS i PZKosz.). Samorząd V LO przygotował profesjonalne odprawy, wliczając w to także plakaty i flagi, oraz oczywiście występy naszych wspaniałych cheerleaderek. W wydarzeniu wzięli udział niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Całość została uwieczniona na wielu zdjęciach a także filmie dostępnym pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=mv8Lr4Wjmjo